Kibinų receptai

tel. +37069061010 , info@kibinaivilniuje.lt, info@kibinaitrakuose.lt

Kalbame lietuvių, anglų, lenkų, rusų kalbomis.

Nemokamas pristatymas Trakuose ir Vilniuje  kibinų rinkiniams CITY OFFER 10+30,  KINDER CITY ir FAMILY BOX.  Tel. 869061010 (info@kibinaitrakuose.lt, www.trakukibinai.lt). Tiesiog ypatingi kibinai. Jūs mus būtinai pagirsite:) 

SENOJI KIBINŲ TRADICIJA

Sultingi, traškūs ir labai skanūs K I B I N A I
Ruošiate šventę, norite save išmėginti virtuvėje ar nusprendėte tiesiog skaniai pavalgyti ir pavaišinti svečius?

Pasigaminkite kibinų patys.

Geras kibinų receptas yra pradžių pradžia kiekvienai šeimininkei ar virėjai, kiekvienam šeimininkui ir virėjui. Tai lyg verslo planas verslininkui, nuo kurio viskas prasideda ir tęsiasi. Ne veltui sakoma: gera pradžia – pusė darbo. Aišku, visada skanių, šiltų ir kvepiančių kibinų galite užsisakyti tel. numeriu 869061010, bet išmėginti save virtuvėje kartais irgi norisi. Tai ne toks nuobodus užsiėmimas, kaip kartais žmonėms atrodo. Jūs tikrai pamėgsite kepti kibinus, nes patys skaniausi kibinai džiugina žmones, skleidžia malonų kvapą ir yra labai labai skanūs.

Išmėginkite šiuos skaniųjų kibinų receptus:

(Šie kibinų receptai yra tikras old school paveldas – senoji mokykla, o kiti receptukai – tiesiog inovacijų šedevras ar moderni kulinarinė eklektika. Viskas labai skanu. Garantija.)

 

dav

 

Pirmasis skaniųjų kibinų receptas (mėsos faršas arba kapota mėsytė)

Rekomenduojame gaminti su kapota mėsyte

(Kiekis – 30 vienetų)

Kibinų kepimui mums reikės:

1 kg aukščiausios rūšies miltų

0,5 litro kefyro

250 gramų margarino, kuris skirtas kepimui

3 kiaušiniai (geriausių vidutinio dydžio naminių vištų)

1 kg kapotos mėsytės arba faršo įdarui

Prieskonių ir svogūnų pagal skonį

Iš šių ingredientų galima pagaminti apie 30 vienetų.

Kibinų gamyba

Į išsijotus miltus sutarkuoti margariną, vėliau įdėti ten kefyro ir kiaušinių, minkyti tešlą ir įdėti į šaldytuvą valandai, į faršą įdėti prieskonių, česnaką pagal skonį ir smulkiai supjaustytų svogūnų. Vėliau reikia ištraukti tešlą ir iš jos sulipdyti kibinus, į vidų įdėti faršą. Pakaitinti orkaitę iki 180 laipsnių. Ant kepimui skirtos skardos įpilti aliejaus tam, kad kibinai nepridegtų. Apie 15 minučių kepti 180 laipsnių temperatūroje orkaitės viduryje, paskui įjungti šildymo viršuje režimą ir kepti apie 10 minučių. Po 25-30 minučių kibinai bus paruošti. štai toks paprastas paruošimo būdas namų sąlygomis.

Antrasis skaniųjų kibinų receptas (kapota mėsytė)

(Kiekis – 20 vienetų)

Ingredientai:

300g grietinės

500g ėrienos arba kiaulienos

5 kiaušinių

900g miltų

400g sviesto

druska

1 svogūnas

pipirai

Iš šių ingredientų galima pagaminti apie 20 vienetų.

Kibinų gamyba

Tešla: Į atsijotus miltus reikia pridėti sviesto, minkyti jį, pridėti grietinę, suplaktus kiaušinius ir nedaug druskos. Tada minkyti tešlą ir padėti ją 2 val. į šaldytuvą. Įdаras: Mėsą reikia supjaustyti mažais kubeliais ir supjaustyti svogūnus mažais gabaliukais, pridėti druskos, pipirų ir kelis vandens šaukštus. Tešlą padalinti į 20 dalių, iš kiekvienos padaryti paplotėlį, į centrą padėti įdaro šaukštą ir suformuoti pyragėlį, kraštus užspausti. Padėti ant keptuvo, prieš tai sutepto sviestu ir kepti 25min. gerai įkaitintoje orkaitėje.

LIETUVOS GASPADYNIŲ

KIBINŲ RECEPTAI

 

Yra labai daug kibinų gaminimo receptų. Štai keletas iš jų:

Receptas 1.

Ingredientai
Skirta 10 porcijų
Tešla
• 2 kiaušiniai
• 150 g sviesto arba margarino
• 120 g grietinės
• 350 – 400 g miltų
• 1 arbatinis šaukštelis cukraus
• druska
Įdaras
• 400 g smulkiai supjaustytos mėsos arba kiaulienos faršo. Originalus kibinų variantas: jautiena + ėriena
• 2-3 česnako skiltelės
• 1 didelis svogūnas
• pipirai
• druska

Gaminimo metodas:
Paruošimas trunka 30min.
Patiekalo pagaminimas užtrunka 30min.
30min. užtrunka atšaldymas
Bendras gaminimo laikas 1val.30 min.
1. Ruošiame tešlą: sviestą arba margariną reikia sutarkuoti ir sumaišyti su 350 g miltų, maišyti, kol masė taps biri.
2. Dubenyje suplakti kiaušinius su cukrumi ir druska ir pridėti grietinės.
3. Gaunasi mišinys, kurį reikia išpilti į gautą birią masę.
4. Vėliau reikia minkyti elastingą, minkštą tešlą. Jeigu reikia, pridėti dar miltų (50 g).
5. Padėti tešlą į šaldytuvą 30 min.
6. Paruoši įdarą: supjaustyti svogūnus (kaip faršui) ir susmulkinti česnaką.
7. Sumaišyti mėsą (faršą) su svogūnais ir česnaku. Pridėti druskos, pipirų.
8. Sulipdyti pyragėlius: atplėšti tešlos gabalą ir suformuoti apskritimą. Įdėti įdarą, užlipdyti kraštus, suformuoti kasą.
9. Tepti pyragėlius kiaušiniu. Padėti į įkaitintą iki 200 °C orkaitę ir kepti 30-40 minučių, kol pyragai gražiai paruduos.
Patarimas
Jei jūs neturite ėrienos arba jautienos, tai nieko baisaus. Pyragėlius galima gaminti ir su kiauliena. Mėsą geriau sukapoti, taip gaunasi skaniau, bet galima gaminti ir su faršu, irgi gaunasi labai skanūs pyragėliai. Dar į įdarą galima pridėti 100 ml kefyro, taip bus sultingiau.

Receptas 2.

Ingredientai:
• Kiaušinis (3 į tešlą, 1 tepimui) — 4 vnt.
• Mėsa (jautiena arba ėriena) — 600-800 g
• Grietinė — 200 g
• Miltai — 4 stiklinės
• Sviestas — 200 g
• Vanduo
• Juodi pipirai
• Druska
• Svogūnai — 1 vnt.

Gaminimo metodas:

Atsijoti miltus. Sviestą sutarkuoti arba supjaustyti kubeliais ir mesti į miltus. Pridėti druskos. Galima taip pat naudoti margariną, tada dėti druskos nereikia. Maišyti sviestą su miltais reikia rankomis. Į gautą masę įdėti grietinę ir kiaušinius. Minkyti tešlą rankomis. Tešla turi jausti rankų meilę ir šilumą. Suformuoti rankomis rutulį ir įdėti į šaldytuvą pusvalandžiui. Kol tešla yra atšaldoma šaldytuve, paruošti įdarą. Mėsą reikia supjaustyti mažais kubeliais. Galima taip pat ir sumalti mėsmalėje. Pridėti pjaustytų svogūnų ir druskos, įdėti nedidelį kiekį maltų juodųjų pipirų. Kitų prieskonių dėti nereikia. Galima taip pat pridėti vandens, nes įdaras turi būti labai sultingas. Vėliau suformuoti pyragėlius. Vienam kibinui reikia maždaug 70-100 g tešlos. Reikia padaryti ratą iš tešlos, o centre turi būti įdaras. Užlipdyti kraštus (kraštai turi būti pakankamai platūs) ir suformuoti kasą. Kibinus reikia sudėti ant keptuvo, iškloto kepimo popieriumi, tam tikru atstumu vienas nuo kito. Kibinų tūris padidės. Sutepti kiaušiniu. Žirklėmis prapjauti dvi mažas skylutes, kad tešla nesprogtų ir neištekėtų sultys. Pastatyti į 200°С orkaitę 20-30 minučių. Kibinai gaunasi sultingi viduje, nes net tešla permirksta labai skaniose mėsos sultyse. Valgant turite būti atsargūs, kad nenusidegintumėte sultimis. Patiekti galima su sultiniu arba atskirai.

Receptas 3.

Ingredientai:
300g grietinės
500g ėrienos arba kiaulienos
5 kaiušinių
900g miltų
400g sviesto
druska
1 svogūnas
pipirai

Gaminimo būdas
Tešla:
Į atsijotus miltus reikia pridėti sviesto, minkyti jį, pridėti grietinę, suplaktus kiaušinius ir nedaug druskos. Tada minkyti tešlą ir padėti ją 2 val. į šaldytuvą.
Įdаras:
Mėsą reikia supjaustyti mažais kubeliais ir supjaustyti svogūnus mažais gabaliukais, pridėti druskos, pipirų ir kelis vandens šaukštus. Tešlą padalinti į 20 dalių, iš kiekvienos padaryti paplotėlį, į centrą padėti įdaro šaukštą ir suformuoti pyragėlį, kraštus užspausti. Padėti ant keptuvo, prieš tai sutepto sviestu ir kepti 25min. gerai įkaitintoje orkaitėje.

Receptas 4.

Tešlai:
• 150 gramų kvietinių miltų
• 2 valgomieji šaukštai grietinės
• 1 kiaušinis
• 40 g sviesto
Įdarui:
• 200 g mėsos faršo
• 50 g pjaustytų žalių svogūnų
• 1 arbatinis šaukštelis cukraus
• 1/4 stiklinės vandens
• druska
• pipirai

Gaminimo būdas:

Mėsos faršą reikia sumaišyti su svogūnais, vėliau pridėti druskos, pipirų, cukraus ir vandens. Viską kruopščiai išmaišyti.
Iš išvardintų produktų išminkyti tešlą, o vėliau supjaustyti kvadratėliais.
Ant kiekvieno tešlos kvadratėlio padėti nedidelius faršo gabalėlius, kraštus kruopščiai užlipdyti, suformuoti pyragėlius. Sudėti pyragėlius ant keptuvo, sutepto sviestu, sutepti juos tryniu ir kepti, kol bus paruošti.

Receptas 5.

24 kibinų porcijoms:
Tešlai
• 200 g sviesto
• 2 stiklinės grietinės arba riebaus kefyro
• 2 stiklinės miltų
Įdarui
• 500 g ėrienos (mėsą galima naudoti ir kitą)
• 5-6 vidutinio dydžio svogūnų
• druskos ir pipirų
• žolelės
Gaminant tešlą, reikia sumaišyti sviestą, grietinę ir miltus. Minkyti tešlą būtina tokiu būdu, kad ji neliptų prie rankų. Vėliau tešlą pastatyti į šaldytuvą.
Tam, kad įdaras būtų švelnus ir sultingas, mėsą reikia išplauti ir nuvalyti servetėle. Vėliau mėsą būtina supjaustyti smulkiais gabaliukais, pridėti į kapotą faršą smulkiai supjaustytų svogūnų ir sumaišyti su žolelėmis ir prieskoniais.
Vėliau atšaldytą tešlą būtina iškočioti ir supjaustyti lygiais gabalais (maždaug 24 vienetai). Padėti įdarą į centrą. Tešlos kraštus būtina sujungti ir užlipdyti. Kibinus reikia pastatyti į orkaitę, įkaitintą iki 185 laipsnių, prieš tai sutepus tryniu. Gaminimo laikas – 30-40 minučių orkaitėje ir galima mėgautis šiais skaniais pyragėliais su sultingu įdaru birioje, traškioje tešloje.

Populiarusis kibinų receptas

Tešlai: 600 g miltų, 400 g sviesto ar margarino, 200 g grietinės, 4 kiaušiniai.
Įdarui: 1 kg mėsos, 200 g svogūnų galvučių, 140 g sviesto, 60 g vandens ar grietinės, 1-2 kiaušiniai, druskos, pipirų.
Į persijotus miltus sudėti išlydytą sviestą, grietinę, kiaušinius, druską ir kapoti, kol bus vientisa tešla. Suminkyti ir 1 val. palaikyti šaldytuve. Tešlą iškočioti, supjaustyti keturkampiais gabalėliais, į vidų įdėti įdarą, patepti kraštus kiaušiniu ir užlenkti trikampiu. Viršų taip pat patepti kiaušiniu. 20-25 minučių kepti orkaitėje 250 ° temperatūroje.
Įdarui mėsą sumalti, sudėti likusius produktus ir išmaišyti.
Kitokių skonių mėgėjams įdarui galima naudoti aliejuje troškintus raugintus kopūstus, paskanintus kepintais svogūnėliais, džiovintais grybukais, ar paruošti masę iš virtų ryžių, morkų, razinų, saldaus ankštpipirio gabalėlių.

Skanaus!

 

SULTINIAI _ BULJONAI (pranc. bouillon < bouillir — virti)

 

  1. VIŠTIENOS SULTINYS

Pasigaminkite patys. Vištienos buljonas idealiai tiks prie kibinų su vištiena. Gaminsite? Jums reikės:

300 g vištienos, 1 svogūno, 1 morkos, salierų, petražolių ar pastarnokų, krapų, 2 lauro lapų, juodųjų pipirų, druskos pagal skonį, 2 l vandens.

Provanso žolelės taip pat tinka pagardinti vištienos sultinį. Tiktai rinkitės natūralias be pridėtinės chemijos.

Provanso žolelių sudėtis:

Čiobrelis

Rozmarinas

Raudonėlis

Mairūnas

Šalavijas

Bazilikas

Dašis, kuris yra puikus sultinių ir troškinių prieskonis.

Vištienos sultinys. Kaip gaminti?

Pradėkime nuo pradžių. Pašalinkite plunksnų ir vidaus organų liekanas ir kruopščiai išplaukite vištieną šaltame vandenyje.

Nupjaukite nuo vištienos nereikalingus riebalus.

Nulupkite ir nuplaukite visas daržoves ir supjaustykite.

Morkų galima nepjaustyti, o galima supjaustyti figūrėlėmis.

Įpilkite į dubenį vandens ir įdėkite vištieną į vandenį, virkite ir virdami pašalinkite putas.

Įdėkite į vištienos sultinį svogūnų, morkų, salierų, petražolių ar pastarnokų, druskos, prieskonių, virkite.

Virkite vištienos sultinį 40-50 minučių.

Baigę virti arba prieš virimo pabaigą įdėkite petražolių ir krapų.

Paruoštą vištienos sultinį nukoškite. Jeigu norite, galite įdėti smulkintų žalumynų.

Vištienos sultinį galima gerti kaip atskirą patiekalą arba su kibinais.

Vištienos sultinys laikomas šaldytuve 4-5 dienas. Iš vištienos sultinio galima pagaminti sriubą ar padažą.

Daržovių sultinys

Iš daržovių gaminamas sultinys pasižymi nuostabiu natūraliai sveiku aromatu, nepamirštamu skoniu ir maistingomis savybėmis. Toks sultinys yra lengvas, švelnus, maistingas, nekaloringas. Jis gali būti naudojamas ir kitiems patiekalams gaminti tiesiog kaip pagrindas, kuris yra žymiai geresnis ir skanesnis nei tiesiog vanduo. Jis puikiai tinkami žmonėms, kurie laikosi įvairių dietų, nori atsikratyti nereikalingų kilogramų ar turi virškinimo sistemos sutrikimų. Žinoma, jis įdeliai tinka ir prie kibinų.

Jo pagaminimui Jums reikės:

Vandens

Kopūstų

Morkų

Lauro lapų

Salierų

Petražolių

Krapų

Juodųjų pipirų

Druskos, prieskonių pagal skonį

Gaminimo seka:

Iš prdžių išplaukite daržoves, supjaustykite jas dideliais gabalais, vėliau viską įdėkite į puodą, kartu įdėkite ir petražolių, salierų, krapų, juodųjų pipirų, tokiu būdu pruoštą masę užpilkite vandeniu ir virkite mažiausiai 40 minučių. Paruoštas sultinys gali būti naudojamas kitų patiekalų gaminimui. Įdėkite druskos ir Jums patinkančių prieskonių pagal skonį. Sultinį galima gerti ir užkąsti kibinais. Taiu dvigubas malonumas. Gaminant daržovės taip pat gali būti iš pradžių kepinamos riebaluose, o tik paskui verdamos.

Puikiai tiks ir vegetarams: Daržovių sultinys + kibinas su daržovėmis ar su grybais.

Grybų sultinys

Dar vienas labai skanus pasirinkimas – grybų sultinys. Jis puikiai tinka įvairiomis progomis ir gali būti naudojamas kitiems patiekalams gardinti: įvairioms sriuboms, troškiniams gaminti. Iš jo gali būti gaminami labai skanūs padažai, kadangi grybų sultinys pasižymi ne tik nuostabiu skoniu, bet ir aromatu. Jame persipina miško, žolelių kvapai. Šis sultinys turi ir kitų privalumų. Jis yra nekaloringas, kadangi gaminant jį nenaudojami riebalai, todėl jis neturės įtakos kūno svoriui.

Pagaminti šį sultinį yra visai nesudėtinga. Grybų sezono metu galima tiesiog prisigaminti daug grybų sultinio, supilstyti jį į indelius ir užšaldyti šaldiklyje. Rudenį šis sultinys gali būti užšaldytas ir naudojamas vėliau. Tai patogu ir praktiška, bet gurmanams patartina vartoti tik šviežią grybų buljoną.

Gaminamas jis tokiu pat būdu, kaip ir kiti sultiniai. Kuo daugiau įvairių grybų į jį įdedama, tuo skanesnis ir gardesnis bus sultinys.

Sultiniui pagaminti taip pat gali būti naudojami ir džiovinti grybai.

Džiovinti grybai yra natūralūs skonio ir aromato koncentratai. Į sultinį įdedama taip pat ir petražolių, morkų, porų, salierų ir svogūnų ar kitų daržovių.

Sultinio paruošimas:

Iš pradžių inde šiltu vandeniu užpilkite džiovintus grybus. Palikite juos, kad jie išmirktų. Pasiruoškite kitus produktus. Išplaukite ir stambiais gabalais supjaustykite daržoves. Supjaustykite grybus. Džiovintus grybus su vandeniu patalpinkite į didelį puodą, kartu įdėkite ir šviežius supjaustytus grybus, jeigu tokių turite. Įpilkite vandens ir virkite. Kartkartėmis maišykite, susidariusias putas nuimkite. Kai vanduo užvirs, įdėkite supjaustytas daržoves, juodųjų pipirų, lauro lapų.

Uždarykite dangtelį, palaukite, kol užvirs.

Puikiai tiks ir vegetarams: Grybų sultinys + kibinas su grybais ar daržovėmis.

 

Jautienos sultinys

Jautienos sultinys puikiai tinka valgyti su kibinais, kurių įdaras jautiena, veršiena ar daržovės su grybais. kitoms sriuboms virti. Jis yra ganėtinai ilgą laiką ir lėtai verdamas, pasižymi nuostabiu aromatu, yra sodrus, paskanins bet kokią kitą sriubą. Šio sultinio galima išvirti daug, paskui nepanaudotą tiesiog supilti į mažesnius indus ir užšaldyti. Tai patogu ir praktiška, bet gurmanams patartina vartoti tik šviežią jautienos buljoną.

Pirmiausia šiam sultiniui pagaminti reikės daug jautienos kaulų. Paimkite būtinai didelį puodą.

Kad sultinys būtų labai aromatingas, kaulus prieš verdant geriau būtų apkepinti. Kepant juos reikėtų įdėti ir prieskoninių daržovių: morkų, petražolių, pastarnokų, svogūnų, salierų ir česnakų.

Kepant kaulus susidariusius riebalus pašalinti.

Verdant sultinį, galima įdėti ir prieskonių: lauro lapų, pipirų. . Druskos dedama pagal skonį.

Sultiniui reikės:

Jautienos kaulų

Svogūnų

Česnako

Morkų

Saliero

Ppetražolių

Lauro lapų

Juodųjų pipirų

 

Paruošimas:

Į kepimui skirtą skardą sudėti išplautus jautienos kaulus. Paskui juos pašaukite į orkaitę.

Įdėti daržovių: morkų, salierų, svogūnų, česnako, petražolių. Po kepimo išimti iš orkaitės.

Kaulus įdėti į didelį puodą, o taip pat įdėti visas daržoves, užpilti vandeniu, įdėti lauro lapų, pipirų, puodą užkaisti.

Kai sultinys užvirs, pašalinti putas, uždengti puodą dangteliu ir virti ant mažos ugnies .

Pagamintą sultinį atvėsinti , o paskui lakyti šaltai.

Labai skanūs kibinukai (kibinai) su vištiena:

Kaip pasigaminti tešlą?

Tešlai reikės: Paimkite 500 g aukščiausios rūšies miltų, įberkite žiupsnelį druskos (pakaks arbatinio šaukštelio), paimkite 250 g gero, kokybiško sviesto (riebumas ne mažiau 78 proc.), 200 g grietinės (40 proc. riebumo), paimkite 2 didelius kiaušinius , geriausia naminių vištų.

Kaip pasigaminti įdarą?

Vištienos įdarui reikės: Paimkite 600 g vištos filė ir ją peiliu sukapokite arba paprastesnis variantas , tiesiog paimkite viščiukų kulšelių mėsos faršą (pageidautina, kad būtų stambaus malimo). Paimkite 2 didelius naminius svogūnus, 1 didelį valgomąjį šaukštą sviesto, įpilkite 125 ml vandens arba natūraliai virto vištienos sultinio, galite įdėti natūralių prieskonių, Provanso žolelių, pagal skonį smulkintų jūros kopūstų arba tiesiog trečdalį-ketvirtadalį organinio ekologiško vištienos daržovių arba grybų sultinio pagal skonį. Aišku, nepamirškite žiupsnelio druskos, įdėkite 2 valgomuosius šaukštus grietinės, šviežiai maltų juodųjų pipirų arba pipirų mišinio, pageidautina sumalti tiesiai iš malūnėlio. Nepamiršite, kad kepant kibinus, reikia pasirūpinti ir jų nugarėlėmis, kad jos gražiai pagelstų ir apskrustų, tam bus reikalingas tiesiog vienas kiaušinis ir šlakelis vandens.

Kibinai su vištiena (kibinų gamybos ir kepimo procesas).

 

  1. Galiausiai į miltus įberkite druskos ir gerai išmaišykite. Supjaustykite sviestą mažais gabaliukais (galite įtarkuoti). Ištrinkite sviestą miltuose taip, kad nesimatytų sviesto gabaliukų likučių.
  2. Miltų ir sviesto mišinio viduryje tiesiog padarykite duobutę. Grietinę ir kiaušinius gerai išmaišykite ir supilkite į jūsų paruoštą duobutę. Viską gerai ir kruopščiai išmaišykite, tam, kad kibinai būtų labai skanūs, nepatingėkite padirbėti.
  3. Suspauskite rankomis tešlą tol, kol neliks sausų miltų, nes reikia kad susiformuotų rutulys iš tešlos. Viską reikėtų bent pora kartų perminkyti.
  4. Ir tokią tešlą reikėtų atšaldyti, todėl bent 30-40 minučių padėkite į šaldytuvą ar žiemos metu išneškite į balkoną, prieangį ar kitą šaltą vietą, aišku prieš tai sandariai apgaubę.
  5. Kol tešla vėsta, užsiimkite įdaru, paimkite svogūnus ir supjaustykite nedideliais kubeliais. Maždaug 2/4 svogūnų apkepkite, geriausia ir skaniausia lydytam svieste arba tiesiog svieste, tinka ir kokosų aliejus, o kitus svogūnus įdėkite į mėsą neapskrudintus, iš viso svogūnų galite įdėti pagal pomėgį daugiau a mažiau, kaip kam patinka, kuo daugiau svogūnų, tuo mažiau mėsytės ar kito įdaro. Mėsą sumaišykite su jūsų paruoštais pakepintais svogūnais sultiniu ir grietinę, taip pat įberkite žiupsnelį paprastos arba jūros druskos, tinka ir Himalajų druska, pagal skonį maltų juodųjų ir baltųjų pipirų arba pipirų mišinio, geriausia sumalti tiesiai iš malūnėlio, nes tada pipirų skonis visai kitas. Aišku, galite naudoti ir jau sumaltus pipirus, jeigu neturite malūnėlio, ir tegul bent 30-40 min. pastovi.
  6. Atvėsusią tešlą padalykite į vienodo dydžio gabaliukus, panašiai pagal tokį kiekį turėtų išeiti nuo 30-40 tešlos gabalėlių, paimkite kietą paviršių, geriausiai lentą, lentą apibarstykite miltais ir iškočiokite ant miltuoto paviršiaus, kad gautųsi kuo apvalesnė forma.
  7. Ant iškočioto paviršiaus dėkite 1-2 jūsų jau paruošto įdaro ir tuomet kruopščiai suspaudę tešlą, kad ji apgaubtų ir paslėptų įdarą, jos kraštus užraitykite.
  8. Kibinus reikia kepti 30-35 minutes 190 C temperatūroje iki tol, kol gražiai apskrus. Jeigu kepate paprastoje orkaitėje, taip pat būtina prieš kepant išplakti kiaušinį su trupučiu vandens. Kibinus sudėkite ant kepimo popieriumi iškloti keptuvo (kepimo skardos), kibinus aptepkite suplaktu kiaušiniu, aptepimui geriausia naudoti teptuką.

Kiti receptai. Greiti desertai vaikams ir smalyžiams.

Patariame pasigaminti patiems. Greita, natūralu ir skanu.

Desertui. Grįžus iš mokyklos.

cof

KEKSIUKAS  KEKSIUKAI

Rekomenduojame pasigaminti, labai skanu ir paprasta. Jums reikės tiesiog puodelio ar nedidelio dubenėlio, kuris tinkamas maisto gamybai mikrobangėje. Gamybai taikomi kasdieniai ingredientai. Šiam patiekalui pasigaminti Jums reikės:

Nedidelio banano

3-4 šaukštų miltų

½ šaukštelio kepimo miltelių

½ šaukštelio cinamono

žiupsnelio druskos

2 šaukštų medaus

3 šaukštų pieno

1 šaukšto razinų

Paimkite dubenėlį ir jame sutrinkite bananą. Įdėkite miltu, kepimo miltelius, cinamoną, druską, razinas, įpilkite pieną, įdėkite medų.  Viską sumaišykite. Kepkite mikrobangų krosnelėje nuo 42 sekundžių iki 1 minutės 10 sekundžių, priklauso nuo dubenėlio. Neperkepkite.

PAGARDINKITE. BANANŲ PADAŽAS.

Šiam keksiukui tiktų bananų padažas:

Padažui reikės:

1 banano

1 šaukšto sviesto

100 g cukraus

100 g klevų sirupo

2 šaukštų romo

1 šaukšto cinamono

Dideliame indelyje pakaitinkite sviestą, cukrų, klevų sirupą, romą, cinamoną. Vėliau į gautą masę įdėkite bananą, virkite apie 5-7 minutes ir išjunkite ugnį.  Padažą trinkite trintuvu tol, kol gausite vientisą masę. Padažas gali būti ir su bananų gabaliukais.

 

LABAI SKANU. BANANINIAI SALDAINIAI SU JŪSŲ FANTAZIJA.

Kiekvienam smaližiui, tiek vaikui, tiek ir suaugusiajam tikrai patiks saldžiai pafantazuoti ir pasigaminti nuostabiai skanius bananinius saldainius iš natūralių ingredientų. Turite fantazijos? Puiku, ji Jums pravers. Jums tereikės: bananų,avižinių dribsnių ir riešutų sviesto. Pasitelkdami savo vaizduotę, su šiais produktais sumaišykite tai, ką labiausiai mėgsta Jūsų vaikas. Tai gali būti kakava, razinos, kokosų drožlės, saulėgrąžos. Suformuokite rutuliukus, apvoliokite juos kokoso drožlėmis, o paskui įdėkite pusvalandžiui į šaldiklį. Vaikams tikrai patiks šis skanėstas. Vaikus taip pat pradžiugins ledai ir vaisių kokteiliai. Bananus tiesiog sumaišykite su kitais vaisiais ar uogomis, galite supilti į formeles ir sušaldyti, tuomet gausite labai skanius naminius ledus.

Patarimas dėl svarbiausio ingrediento – bananų. Juk svarbu žinoti, kaip teisingai laikyti bananus.

Old School PAAIŠKINIMAS:

Gamintojai rekomenduoja laikyti bananus kambario temperatūroje. Laikant bananus šaldytuve, bananų žievelė pajuoduoja, bet pats vaisius negenda, todėl jį galima naudoti patiekalų gamybai. Jeigti patiekalų gamybai. Jeigu bananai dar žali, nokinti juos reikėtų kambario temperatūroje, laikant popieriniame maišelyje. Laikant šaldytuve, žali bananai neprinoks. Norint, kad bananai sunoktų greičiau, patariame juos laikyti juos popieriniame maišelyje, į kurį kartu su bananais galima  įdėti obuolį, pomidorą, priklausomai nuo to, ką turite.